Motto : "Rozdíl mezi mužem a klukem je v ceně jejich hraček."
MINICAR (1948):


Minicar zkonstruoval Ing. Rudolf Vykoukal jako prototyp lidového vozítka. První kus (v.č. ZK1) získal na Výstavě lidových vozítek v Praze roku 1948 nejvyšší ocenění. Přesto se do sériové výroby nikdy nedostal. Na fotkách je můj Minicar (v.č. ZK2), který byl na rozdíl od prvního typu luxusně vybaven. Je kompletní tak z 80 procent, z motoru zbyl jen blok, hlava a polovina karteru. Převodovka je naštěstí kompletní. Úplně chybí výdřeva. Postupně renovuji díly které mám a sháním vše, co se tohoto vozítka týká - literaturu, díly, bývalé majitele, pamětníky apod. Technické údaje doplním později.

Odvoz Minicara domů - 1. Odvoz Minicara domů - 2. Minicar v naší stodole. Interiér - nádhera. Karter v renovaci. Válec v renovaci. Píst před renovací.
WARTBURG 311/900 (1958):


Tento Wartburg si asi před sedmi lety koupil ve Zlíně můj brácha. Je v původním stavu včetně laku absolutně bez koroze - původní majitel říkal, že v zimě nikdy nevyjel z garáže. Má najeto zhruba 30 tisíc km od výroby!!! Jelikož se ale brácha o veterány už moc nezajímá, domluvili jsme se, že ho od něj odkoupím. Ten žlutý Wartburg 353-1 W je můj první vůz. Nebylo mi tehdy ani 18 tak jsme ho napsali na táty.

Oba Wartburgy ve stodole. Kufr devítistovky. Interiér a la 1958. Motor W311 v pův. stavu.

Připomínky můžete posílat sem.

Poslední aktualizace 7.2.2006